Vaše otázky & odpovede
Proč jsou vaše produkty v tekutém stavu?
VIANUTRA preferuje spíš tekutou formu, protože ta nezatěžuje žaludek a tak sa rychleji všechny látky z výživového doplňku dostanou do organismu.
Proč je potřeba mít výživové doplňky v ledničce?
Doporučujeme skladovat výživové doplňky VIANUTRA při teplotě do 25°C, takže není nutné je mít v ledničce, s výjimkou velmi teplých dní. Některé vitamíny, především vitamíny skupiny B, jsou ale termolabilní a při vysoké teplotě se znehodnocují.
Je potřeba výživové doplňky užívat před jídlem nebo po jídle? Na čem to závisí?
Doporučujeme je užívat po jídle, protože se mají stát součástí naší stravy a zkvalitnit ji.
Může se výživový doplněk pokazit?
Záruční doba, podobně jako na potravinách, je uvedena na každém výrobku. Do jejího uplynutí je kvalita výrobku zaručená.
Může se výživový doplněk pokazit?
Záruční doba, podobně jako na potravinách, je uvedena na každém výrobku. Do jejího uplynutí je kvalita výrobku zaručená.
Po jak dlouhém čase zjistím, zda výživové doplňky opravdu fungují?
Je to individuální. Někteří jedinci pociťují benefit jejich užívání v kratší době, jiní po delším období. Je pravděpodobné, že to závisí na celkovém výživovém statusu uživatele. Ikdyž subjektivně nepociťujeme účinek, neznamená to, že je přípravek neúčinný. Jeho přínos se může ukázat např. na zlepšeném krevním obrazu nebo na zlepšení některých biochemických parametrů (cholesterol, cukr, krevní tlak...).
Kdy mohou výživové doplňky brát děti?
Je možné s nimi začít už v předškolském věku (t.j. 4 až 5-leté děti), kdy je vhodné podpořit imunitní systém, ale i celkový vývin a růst a připravit organismus dítěte na školní období.
Je možné se výživovými doplňkami předávkovat?
Předávkování přírodním výživovým doplňkem prakticky neexistuje (může se jen přechodně vyskytnout průjem).
Jaký je rozdíl mezi přírodním a v laboratořích uměle zpracovaným přípravkem?
Základní rozdíl mezi přírodním a syntetickým produktem spočívá ve zdroji. Přírodní jsou získávané z potravy, resp. z výtažků různých rostlin, ovoce nebo zeleniny. Syntetické se vyrábějí v laboratořích. Zahrňují vitamíny, minerály, aminokyseliny a další podobné látky a jejich cílem je napodobit způsob, jakým účinkují přírodní živiny v našem těle. Významný rozdíl je ale i v procese výroby přírodních a syntetických vitamínů, jako i v míře jejich využití v těle, což například při syntetických neznáme. Dokonce se ale zjistilo, že některé ze syntetických přípravků způsobují alergii.
Lekárska poradňa
Máte otázky o používaní našich produktov? Nie ste si istí, ako správne dávkovať výživové doplnky Vianutra?
Alebo si nie ste istí, či a ako kombinovať výživové doplnky Vianutra s profesionálnou terapiou?
Na tieto a podobné otázky vám rada odpovie MUDr. Melita Hromadová, CSc.
Otázky iného charakteru by ste mali posielať prostredníctvom kontaktného formulára na karte Kontakt.
Spýtajte sa priamo lekára!

MUDr. Melita Hromadová, CSc. vyštudovala Lekársku fakultu UK v Bratislave, odbor pediatria. Pracovala ako samostatná vedecká pracovníčka v Ústave experimentálnej endokrinológie SAV. Akadémie vied, kde sa podieľala na projektoch zameraných na vplyv výživy na metabolizmus a hormonálne funkcie. Uskutočnila merania cholesterolu a rizikových faktorov civilizačných ochorení v slovenskej populácii a odborné poradenstvo v 35 mestách na Slovensku. Bola členkou mnohých profesijných združení, ako napr. Pediatrická spoločnosť, Slovenská spoločnosť pre výskum aterosklerózy a Združenie pre zdravú výživu. Je autor viac ako 100 odborných publikácií a článkov. Už viac ako 25 rokov sa venuje významu suplementácie v prevencii a rozvoji civilizačných ochorení.